Szczecin: kolejni pracownicy SOR szpitala wojewódzkiego z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2020 14:24

Potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem u personelu SOR szpitala wojewódzkiego w Szczecinie-Zdunowie - poinformowała w środę (15 kwietnia) rzeczniczka placówki. Zakażonych jest siedem osób, Szpitalny Oddział Ratunkowy jest zamknięty od poniedziałku.

Fot. archiwum

Pozytywny wynik w kierunku SARS-CoV-2 potwierdzono łącznie u siedmiorga pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szczecinie-Zdunowie. Jak poinformowała w środę rzeczniczka szpitala wojewódzkiego Natalia Andruczyk, to trzy pielęgniarki, trzech ratowników medycznych i pracownik transportu. Wszyscy są w dobrym stanie.

- Wszystkie osoby miały ze sobą wcześniej kontakt, stąd już na etapie pierwszych wywiadów epidemiologicznych zostały one skierowane na kwarantannę - zaznaczyła Andruczyk. Dodała, że trwają testy kolejnych kwarantannowanych pracowników.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zdunowie został zamknięty w poniedziałek po tym, jak zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u pielęgniarki z SOR oraz pracownika transportu. Pozostałe oddziały nie przyjmują pacjentów do odwołania. Wstrzymana została także działalność poradni specjalistycznych. SOR w Zdunowie będzie zamknięty do 21 kwietnia.

We wtorek zamknięty został także Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dorosłych szpitala klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W szczecińskiej placówce przy ul. Unii Lubelskiej koronawirusa zdiagnozowano u pielęgniarki. Jak zapewniła rzeczniczka szpitala Joanna Woźnicka, trwają prace nad przywróceniem działania oddziału.

Elżbieta Bielecka (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum