Radio Szczecin/Rynek Zdrowia | 06-01-2013 14:12

Szczecin: grypa w natarciu, szpitale wprowadzają ograniczenia

Dwie osoby na południu Polski nie żyją, kilkanaście leży w szpitalach, w tym dwie w Szczecinie - to wstępny bilans ataku wirusa świńskiej grypy w naszym kraju. Zmarli byli hospitalizowani w Cieszynie i Bielsku-Białej. Tam też odnotowano najwięcej przypadków choroby.

Życiu chorych: mężczyzny i kobiety, którzy leżą w dwóch szczecińskich szpitalach - nie zagraża niebezpieczeństwo. W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, gdzie leży mężczyzna w ciężkim stanie - wprowadzono zakaz odwiedzin.

W Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, gdzie hospitalizowano chorą kobietę - takiego zakazu nie ma. Są jedynie standardowe ograniczenia w przypadku chorób zakaźnych. Wizyt chorym nie mogą składać dzieci do lat 7 oraz osoby z infekcją wirusową. Dyrekcja szpitala ograniczyła też liczbę osób, które mogą odwiedzać chorego - do dwóch.

W Polsce na grypę i choroby grypopodobne w mijającym tygodniu zachorowało 80 tys. osób. To prawie trzy razy więcej niż w tym samym okresie minionego roku.

Więcej: www.radioszczecin.pl