RRX/Rynek Zdrowia | 13-07-2019 13:18

Szczecin: chirurgiczne leczenie otyłości w szpitalu na Pomorzanach

Od połowy lipca przy Poradni Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie funkcjonować będzie Poradnia Chirurgicznego Leczenia Otyłości.

Fot. Fotolia

Rejestrować się do niej będzie można ze skierowaniem od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego poprzez Poradnię Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SPSK-2, ze wskazaniem do chirurgicznego leczenia otyłości - informuje szpital. Pacjenci przyjmowani będą raz w tygodniu - w czwartki. Nr telefonu do rejestracji: 91 466 22 13.

Osobom, którym zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednia dieta i więcej ruchu nie wystarczą, a nadwaga nie jest spowodowana np. zaburzeniami gospodarki hormonalnej, na pomoc przychodzi często chirurgia bariatryczna. Tym zajmować się będzie nowa poradnia szpitala na Pomorzanach. Pacjent otrzyma w niej kompleksową opiekę lekarza chirurga, który przeprowadzi niezbędną diagnostykę, zakwalifikuje do ewentualnego zabiegu i przeprowadzi operację.

- Możliwe będą także konsultacje z dietetykiem i psychologiem. Takim zabiegom mogą się poddać jednak tylko określone grupy pacjentów, m.in. z bardzo zaawansowaną otyłością, u których choroba jest procesem długotrwałym (nie krótszym niż 5 lat), a inne sposoby walki z nadprogramowymi kilogramami nie przyniosły oczekiwanych rezultatów - mówi dr Krzysztof Kaseja, który roztoczy opiekę na pacjentami w Poradni Chirurgicznego Leczenia Otyłości SPSK-2.