Szczecin: Pomorzańskie Spotkanie w SPSK nr 2 z okazji Światowego Dnia Wcześniaka

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2019 11:55

Klinika Patologii Noworodka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie organizuje w sobotę (23 listopada) - już po raz czwarty - Pomorzańskie Spotkanie z okazji Światowego Dnia Wcześniaka.

Szczecin: Pomorzańskie Spotkanie w SPSK nr 2 z okazji Światowego Dnia Wcześniaka
Organizatorzy zaplanowali zajęcia dla dzieci i dla rodziców Fot. SPSK nr 2 PUM

Z okazji Dnia Wcześniaka świętowane będą urodziny dzieci, które na świat przyszły przedwcześnie i od pierwszych chwil swojego życia musiały być otoczone szczególną opieką personelu medycznego i rodziców.

Zespół kliniki - lekarze i „ciocie", jak są przez dzieci nazywane położne i pielęgniarki, zapraszają wcześniaki w wieku wczesnoszkolnym, przedszkolnym i młodsze, ich rodziców, personel medyczny opiekujący się wcześniakami, fizjoterapeutów oraz pediatrów. Wszystkie zaplanowane wydarzenia będą odbywały się w godz. 11.00-14.30. 

Dla dzieci organizatorzy przewidzieli terapię przez zabawę (Adam Balczerski z zespołem fizjoterapeutów z SENSE - Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju Dziecka), warsztaty i zabawy dietetyczne dla dzieci i rodziców, Teatr Rozmaitości i zabawę z klaunem. Ponadto gośćmi będą utytułowani sportowcy, olimpijczycy i paraolimpijczycy związani ze Szczecinem.

Dla rodziców zaplanowano wykłady dotyczące m.in. wczesnego wspomagania rozwoju, rozwoju mowy, laktacji, czy problemu otyłości dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum