Szamotuły: ponowna konkursowa przegrana pogotowia ratunkowego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2009 19:42

Pogotowie ratunkowe w Szamotułach kolejny raz przegrało konkurs na świadczenie usług ratownictwa medycznego w powiecie szamotulskim. Konkurs wygrała prywatna firma Obst Ambulans-Union.

W konkursie rozstrzygniętym przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Poznaniu kolejny raz wskazano na prywatną firmę, a nie przyszpitalne pogotowie.

Według wielkopolskiego NFZ, oferta szamotulskiego pogotowia nie gwarantowała, że na wszystkich dyżurach pogotowie będzie dysponowało pełną obsadą ratowników i lekarzy - podaje Gazeta Wyborcza.

Michał Kudłaszczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach zapowiedział, że sprawę odda do sądu.

Wielkopolski NFZ przesunął kolejny raz termin (do środy, 24 czerwca) rozstrzygnięcia rokowań w sprawie świadczenia usług ratownictwa medycznego na terenie powiatów kolskiego i turkowskiego. Ratownicy z tamtejszych stacji pogotowia odwołali się od wyników poprzedniego konkursu, który wygrało Pogotowie Ratunkowe w Koninie. Protestujących ratowników poparli wtedy samorządowcy. Prezes NFZ zarządził nowy konkurs.

Jak twierdzą pracownicy NFZ wyniki konkursu nie zostały rozstrzygnięte z powodu konieczności uzupełnienia ekspertyz.

- Musieliśmy poczekać na uzupełnienie ekspertyz prawnych, które są potrzebne do ogłoszenia wyników - mówi Jolanta Sielska z biura prasowego wielkopolskiego oddziału NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum