Świńska grypa w szpitalach w Bielsku-Białej i Bydgoszczy. Są zgony i zakazy

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2019 14:01

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej stwierdzono 16 przypadków wirusa AH1N1; z powodu powikłań zmarły 3 osoby, a lecznica wprowadziła ograniczenia odwiedzin. Z kolei Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, z powodu potwierdzonych przypadków świńskiej grypy, nadal nie przyjmuje pacjentów do jednej z klinik.

Świńska grypa w szpitalach w Bielsku-Białej i Bydgoszczy. Są zgony i zakazy
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Ryszard Batycki wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów oddziału chorób wewnętrznych i diabetologii.

W pozostałych oddziałach szpitala od 29 stycznia 2019 r. obowiązuje ograniczenie odwiedzin do jednej osoby odwiedzającej, jaka może przebywać u pacjenta w godzinach 16-18 - pisze Dziennik Zachodni.

"Informujemy, że ze względu na sytuację epidemiologiczną, związaną z potwierdzonymi przypadkami wirusa grypy AH1N1 do dnia 6 lutego br., wstrzymane zostają przyjęcia pacjentów do Kliniki Otolaryngologii Laryngologii Onkologicznej z Pododdziałem Audiologii i Foniatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza" - informuje z kolei bydgoska lecznica.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum