Świnoujście: zmarł filipiński marynarz, przypłynął z Liberii. Sanepid zlecił sekcję zwłok

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2018 10:32

W Szpitalu Miejskim w Świnoujściu zmarł Filipińczyk, który przypłynął na statku z Liberii. Jak poinformowała Małgorzata Kapłan, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, sanepid zlecił sekcję zwłok zmarłego mężczyzny, aby sprawdzić, co było przyczyną śmierci.

Zlecenie sekcji zwłok zostało podyktowane procedurami sanitarno-epidemiologicznymi w celu zapobieżenia szerzenia się chorób zakaźnych Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W oficjalnym komunikacie Szpital Miejski w Świnoujściu podaje, że stan pacjenta, który trafił do szpitala w niedzielę wieczorem, był krytyczny. Po reanimacji przewieziono go na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie powtórnie doszło do zatrzymania krążenia. Resuscytacja zakończyła się niepowodzeniem. Pacjent zmarł - informuje Głos Szczeciński.

Z uwagi na fakt, iż pacjent był członkiem załogi statku, który przypłynął z Liberii, tj. strefy stanowiącej potencjalne zagrożenie epidemiologiczne, wszczęto wszystkie wskazane procedury sanitarno-epidemiologiczne celem zapobieżenia szerzenia się chorób zakaźnych. Procedury objęły również załogę szpitala i pomieszczenia, w których przebywał pacjent.

Drugi członek załogi statku, z podobnymi objawami jak zmarły, ze Świnoujścia trafił na oddział zakaźny Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Według informacji szpitala stwierdzono u niego malarię. Jak stwierdzono, jego ogólny stan jest dobry.

Więcej: www.gs24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum