Świętokrzyskie: zanieczyszczona woda w ostrowieckim szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 września 2017 14:55

W wodzie dostarczanej do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim wykryto bakterie coli. Dyrekcja lecznicy wydała zakaz odwiedzin i wstrzymała przyjęcia do placówki. Powołano także sztab kryzysowy, który zebrał się w piątek i w sobotę (30 września).

Świętokrzyskie: zanieczyszczona woda w ostrowieckim szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Informację o tym, że woda jest niezdatna do celów sanitarnych i spożywczych szpital dostał w formie elektronicznej w czwartek po godz. 15 od Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego - poinformował PAP w sobotę (30 września) przewodniczący sztabu kryzysowego Krzysztof Ołownia.

Zapewnił, że "nie ma żadnych sygnałów świadczących o jakimkolwiek zagrożeniu zdrowia czy życia pacjentów". Ze względów prewencyjnych wydano zakaz odwiedzin osób hospitalizowanych, wstrzymane zostały również przyjęcia do placówki.

Podczas piątkowego spotkania sztabu kryzysowego Zarząd Powiatu podjął decyzję o uruchomieniu rezerwy budżetowej, z której zakupione zostały niezbędne materiały do prawidłowego funkcjonowania szpitala.

- Za te pieniądze wykonaliśmy rurociąg wewnętrzny zapewniający dostawę bieżącej, nieskażonej wody - tłumaczył Ołownia.

Spotkanie sztabu odbyło się także w sobotę. Przewodniczący sztabu kryzysowego poinformował, że następuje poprawa jakości wody i sobotnie nieoficjalne wyniki są "bardzo zadowalające".

- Następuje radykalna poprawa, czego efektem są wszystkie podjęte działania, polegające m.in. na dezynfekcji instalacji wewnętrznej i czyszczenia zbiornika - podsumował Ołownia.

W poniedziałek przeprowadzone zostanie kolejne badanie próbki wody.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze