Świętokrzyskie: zamknięte oddziały szpitali w Kielcach i Ostrowcu Św.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2020 15:54

Zamknięty został oddział kardiologii Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Św. Placówka czeka na wynik badań jednej z pacjentek. Ognisko koronawirusa zlokalizowano także na oddziale intensywnego nadzoru kardiologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Fot. Shutterstock

Oddział kardiologii szpitala w Ostrowcu Św. został zamknięty z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u jednej z pacjentek. - Pacjentka, która przebywała na oddziale kardiologii, została przewieziona z innego miasta. Tam wynik jej badań był ujemny. Pobraliśmy wymaz do badań, ale wynik nie był jednoznaczny - powiedziała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Szpital czeka na rezultat ponownego badania. Jeśli będzie ujemny, oddział wznowi działalność.

Zamknięty został również oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. - W obrębie oddziału, wystąpiło ognisko zakażenia COVID-19. Wdrażamy odpowiednie procedury. Zostały pobrane próbki do badań i oczekujemy na wyniki - przekazała rzeczniczka szpitala Anna Mazur-Kałuża.

W województwie świętokrzyskim odnotowano do tej pory 194 zachorowania na COVID-19. Czterech mieszkańców regionu zmarło, a siedem osób wyzdrowiało.

Na terenie województwa pod kątem koronawirusa jest hospitalizowanych 58 osób, 4734 są poddane kwarantannie, a 50 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Janusz Majewski (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum