×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Świętokrzyskie: wojewoda powołał 15 koronerów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia24 listopada 2020 13:31

Wojewoda świętokrzyski powołał 15 koronerów, których zadaniem jest stwierdzanie zgonu zmarłych w domu osób z rozpoznanym COVID-19.

Świętokrzyskie: wojewoda powołał 15 koronerów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- W zasadzie każdym powiecie mamy po jednym z koronerów. Zostało to przygotowane w ten sposób, żeby czasy dojazdów do osób zmarłych były jak najmniejsze, aby nie było przestojów w stwierdzaniu zgonów. Koronerzy jeżdżą stwierdzić zgon w domach pacjentów covidowych leczonych przez lekarzy POZ - powiedział we wtorek (24 listopada) PAP wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Dodał, że koronerzy zostali zrekrutowani z załogi lekarskiej zatrudnionej w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Osoby, które będą chciały zgłosić zgon z powodu koronawirusa w domu w rodzinie objętej izolacją czy też kwarantanną, będą mogły zrobić to pod numerem 112 lub 999. Wówczas dyspozytor numeru alarmowego, po weryfikacji zgłoszenia, skieruje pod adres zgłoszenia lekarza koronera.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 359 zakażeniach koronawirusem w woj. świętokrzyskim. W całym kraju potwierdzono 10 139 zakażeń - najmniej od miesiąca. Zmarło 540 chorych. 

Wiktor Dziarmaga

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum