Świętokrzyskie: szykują się do szóstego Zjazdu Wcześniaków

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2019 08:01

Już co 10. dziecko przychodzące na świat w świętokrzyskich szpitalach jest wcześniakiem. Jak zaznacza Grażyna Pazera, kierownik Kliniki Neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, dzieci urodzone przed terminem wymagają specjalistycznej opieki.

Świętokrzyskie: szykują się do szóstego Zjazdu Wcześniaków
Dzieci urodzone przed terminem wymagają specjalistycznej opieki Fot. Fotolia

Specjalistka dodaje, że z biegiem lat różnice pomiędzy wcześniakiem, a dzieckiem urodzonym w terminie zacierają się - informuje Radio Kielce.

Ewa Zajączkowska, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wcześniaków Świętokrzyskich pięć lat temu urodziła w 30. tygodniu ciąży córkę. Jak mówi, bardzo pomógł jej wówczas personel medyczny, ale brakowało jej możliwości dzielenia się doświadczeniami i emocjami z innymi rodzicami, którzy również wychowują wcześniaka.

Zaspokojeniu takich właśnie potrzeb będzie służył organizowany w regionie już po raz szósty Zjazd Wcześniaków zaplanowany 15 czerwca w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu koło Chęcin. Spotkają się tam rodziny, w których wychowują się dzieci urodzone przed planowanym terminem. Będzie możliwość wymiany doświadczeń i rozmów z lekarzami.

Więcej: radio.kielce.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum