Świętokrzyskie: radni sejmiku za likwidacją neurologii w Morawicy

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2011 17:15

Radni sejmiku województwa świętokrzyskiego zdecydowali o zakończeniu działalności oddziału neurologii Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy i przejęciu jego zadań przez szpital w Kielcach.

Świętokrzyskie: radni sejmiku za likwidacją neurologii w Morawicy
Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, 30 maja radni zdecydowali, że zakończenie działalności morawickiej neurologii nastąpi 30 września 2011 r., a od 1 października jej zadania przejmie ośrodek utworzony w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Obecnie świadczenia zdrowotne z zakresu stacjonarnej opieki neurologicznej, w ramach zakładów opieki zdrowotnej dla których organem założycielskim jest Urząd Marszałkowski,  realizowane są przez Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy, które dysponuje 53 łóżkami na oddziale neurologicznym oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, który dysponuje łącznie 55 łóżkami znajdującymi się na oddziale neurologicznym oraz oddziale leczenia udarów mózgu.

Wojewódzki Szpital Zespolony w drugiej połowie bieżącego roku zakończy realizację projektu obejmującego przebudowę zespołu pomieszczeń przy ul. Grunwaldzkiej 47 z przeznaczenie m.in. na oddział neurologiczny z poradniami oraz izbą przyjęć.

Wynikiem realizacji projektu będzie uruchomienie ośrodka opieki neurologicznej wyposażonego w nowoczesną aparaturę. W kompleksie funkcjonować będzie łącznie 155 łóżek opieki neurologicznej, w tym 6 łóżek obserwacyjnych zlokalizowanych w neurologicznej izbie przyjęć, 27 łóżek na pododdziale rehabilitacji oraz 122 łóżka na oddziale neurologii.

Ośrodek obejmie opieką pacjentów leczonych dotychczas zarówno w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach jak też w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy.

Od 1 października w województwie przybędzie 47 łóżek przeznaczonych dla pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi. Mienie ruchome znajdujące się dotychczas w użytkowaniu morawickiego oddziału neurologii nadal pozostanie mieniem Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy. Pierwotne plany zakładały także likwidację morawickiej poradni neurologicznej oraz działu fizjoterapii, ale ostatecznie zapadła decyzja, że  pozostaną one nadal w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy.

Zgodnie z uchwałą przyjętą 30 maja przez Sejmik wszyscy pracownicy zatrudnieni na Oddziale Neurologii ŚCP w Morawicy z dniem 1 października przejdą do pracy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum