Świętokrzyskie: nieuzasadniona ponad połowa zgłoszeń na numer 112

Autor: DMX/Rynek Zdrowia • • 15 listopada 2012 09:41

Od początku działania Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które mieści się w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, zarejestrowano ponad 100 tys. połączeń na numer 112. Ponad połowa zgłoszeń tygodniowo jest nieuzasadniona - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Świętokrzyskie: nieuzasadniona ponad połowa zgłoszeń na numer 112

Od 24 września do 11 listopada operatorzy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach zarejestrowali ponad 23 tys. Z informacji przekazanych przez świętokrzyską policję wynika, że w tym okresie, około 15 tys. z ogólnej liczby zgłoszeń okazało się bezzasadne.

Jak wyjaśnia Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach (KWP) wiele osób mylnie traktuje bezpłatne numery alarmowe, nie zdając sobie sprawy z ich rzeczywistego przeznaczenia. Osoby dzwonią np.: w celu uzyskania informacji o sytuacji na drogach, prognozy pogody lub innych ogólnie dostępnych informacji.

W KWP podkreślają, że niepotrzebne telefony mogą spowodować przeciążenie systemu i narażenie życia tych osób, które naprawdę potrzebują pomocy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum