Świętokrzyskie: badania cytologiczne i mammograficzne na Dzień Kobiet

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2019 16:56

Podczas wspólnej akcji Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i Świętokrzyskiego OW NFZ z badań cytologicznych skorzystało 101 pań, a 57 wykonało mammografię. Rozdano 600 zaproszeń na badania cytologiczne podczas superligowego meczu piłki ręcznej.

Świętokrzyskie: badania cytologiczne i mammograficzne na Dzień Kobiet
Panie, które chciały skorzystać z mammografii, były umawiane na godziny, żeby nie musiały czekać w kolejce. Fot. Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii Dzień Kobiet trwał trzy dni. W piątek, sobotę i niedzielę (8, 9, 10 marca) z bezpłatnych badań cytologicznych w poradni ginekologicznej ŚCO oraz w cytobusie skorzystało 101 pań - poinformowała nas Izabela Opalińska, specjalista ds. komunikacji w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.

Mammografię wykonało 57 pań. Odbyły się również profilaktyczne wycieczki po zdrowie. Z bezpłatnego dowozu na badania skorzystały panie z Nowej Słupi i Końskich.

Wszystkie panie, które wykonały cytologię w ramach programu „Być świadomą kobietą - wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie” - skierowanego do mieszkanek województwa świętokrzyskiego w wieku 25 - 59 lat, otrzymały kobiece upominki przypominające o profilaktyce. Z kolei mammografia z upominkami w ramach projektu „Żyj zdrowo - wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie” przeznaczona była dla kobiet w wieku 50 - 69 lat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum