Świętokrzyskie: NFZ skontroluje skład karetek

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2011 15:04

Po ujawnieniu braku wymaganego w obsadzie karetki lekarza, NFZ zamierza poddać kontroli skład ekip karetek specjalistycznych i podstawowych w stacji pogotowia w Końskich.

Świętokrzyskie: NFZ skontroluje skład karetek
Jak podaje Gazeta Wyborcza, kłopoty w stacji Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Końskich zaczęły się w 2010 r., kiedy został tam tylko jeden lekarz. Nie był w stanie zapewnić wszystkich dyżurów.

Sprawę ujawniła TVN24. Pracownica koneckiego pogotowia próbowała przed reporterami TVN24 zataić fakt, że nie ma lekarza. Wraz z wicedyrektor ŚCRMiTS ustaliły, że karetka pojedzie pod dom jedynego lekarza pracującego w pogotowiu i przywiezie go do pracy, co miało sprawić wrażenie, że lekarz tego dnia był na dyżurze.

Kontrola zlecona przez urząd marszałkowski po emisji materiału wykazała, że w 2010 i 2011 r. kilkanaście dni pogotowie dyżurowało bez lekarza. Po medialnych doniesieniach kontrolę rozpoczął też Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ. Fundusz sprawdzi zarówno skład karetek specjalistycznych, jak i podstawowych.

Więcej: www.gazeta.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum