Świętokrzyskie: NFZ rozpisał dodatkowe konkursy na rehabilitację

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2012 11:11

Oddział NFZ w Kielcach ogłosił konkursy na świadczenia rehabilitacja m.in. dla Kielc oraz powiatów kieleckiego, kazimierskiego, sandomierskiego. Rozwiązania wymaga jeszcze kwestia rehabilitacji neurologicznej.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, rozstrzygnięty pod koniec 2011 r. konkurs na świadczenia rehabilitacyjne wzbudził sporo emocji, gdyż kontrakty straciło wiele placówek uznanych przez pacjentów.

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ po rozstrzygnięciu głównego postępowania konkursowego i przeprowadzeniu monitoringu potrzeb uznał, że warto dokupić świadczeń w tym zakresie. Ogłoszono konkursy dotyczące m.in. Kielc oraz powiatów: kieleckiego, kazimierskiego, sandomierskiego oraz niektórych gmin.

Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia rehabilitacji neurologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Lecznica wystartowała w konkursie i zaproponowała dwa miejsca udzielania świadczeń.

- Tylko jedna z ofert, oferująca pięć miejsc, złożona była prawidłowo. NFZ chciał podpisać umowę. Zgodził się również, żeby część świadczeń była udzielana w drugim miejscu. Dyrektor szpitala nie przystał jednak na tę propozycję - podała Gazeta Wyborcza.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum