Świebodzin: szpital rozszerzył ofertę o zabiegi ortopedyczne

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2014 11:57

Dzięki zwiększeniu kontraktu z NFZ, w oddziale chirurgicznym Nowego Szpitala w Świebodzinie będą wykonywane zabiegi z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Jak informuje szpital, oferta zabiegów operacyjnych na oddziale chirurgicznym w świebodzińskiej lecznicy, refundowanych przez Fundusz poszerzyła się m.in. o:
- leczenie deformacji w obrębie stopy i stawu skokowego, w tym korekcje palucha koślawego, palców młotkowatych oraz leczenie metatarsalgii;
- leczenie zmian zwyrodnieniowych w obrębie stopy i stawu skokowego, m.in. usuwanie wyrośli kostnych, usztywnienia stawów;
- leczenie zespołów ucisku nerwów obwodowych (tzw. neuropatii), m.in. operacje zespołu cieśni kanału nadgarstka;
- leczenie zmian przeciążeniowych w obrębie narządu ruchu (tzw. entezopatii);
- usuwanie łagodnych zmian w obrębie narządu ruchu.

Zapleczem dla realizacji wszystkich procedur jest funkcjonująca w szpitalu poradnia chirurgii ogólnej, która zapewnia diagnostykę przedoperacyjną, a także pooperacyjną kontrolę.

Szpital w Świebodzinie ma nadzieję, że rozszerzenie zakresu świadczeń w lecznicy skróci czas oczekiwania pacjentów na zabiegi ortopedyczne, które obecnie wykonywane są w Lubuskim Ośrodku Rehabilitacyjno-Ortopedycznym w Świebodzinie oraz innych oddziałach ortopedycznych województwa lubuskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum