PAP/ Rynek Zdrowia | 29-03-2009 14:22

Świdnica: stan dzieci stabilny

W świdnickim szpitalu przebywają jeszcze trzy osoby, które ucierpiały w czasie piątkowego (27 marca) wypadku autobusu w Świdnicy (Dolnośląskie).

Ich stan jest stabilny – podaje PAP, powołując się na rozmowę z dyrektorem Regionalnego Szpitala Specjalistycznego "Latawiec" Jackiem Domejko.

Wśród poszkodowanych jest nastolatek po zabiegu operacyjnym, który przebywa na oddziale intensywnej terapii oraz dwie osoby dorosłe. Trzy osoby ranne leczone są także w szpitalach we Wrocławiu i Wałbrzychu.

W niedzielę (29 marca) świdnicki szpital opuściło ośmioro dzieci, które przebywały na oddziale chirurgicznym i pediatrycznym. Sześcioro opuściło szpital rano, a kolejna dwójka po południu.

Bezpośrednio po wypadku do świdnickiego szpitala trafiły 34 osoby. 14-letniego chłopca z obrażeniami czaszki śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował do szpitala we Wrocławiu.

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła w piątek (27 marca) śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której obrażenia ciała doznało wiele osób. W sobotę pojazd został poddany oględzinom i badaniom diagnostycznym.

Kierowcy autobusu, ze względu na stan zdrowia, prokuratura nie mogła jeszcze przesłuchać.