Suwałki: z poradni preluksacyjnej odeszli specjaliści

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2014 09:55

Jedyna poradnia preluksacyjna w Suwałkach przestała działać. Powodem było odejście z pracy wszystkich lekarzy specjalistów. Pacjenci mogą korzystać z innych poradni preluksacyjnych. W całym województwie jest ich 9 - najbliższa w Augustowie.

- Na razie nie możemy zakontraktować tych świadczeń z powodu braku podmiotów chętnych do prowadzenia takiej poradni - mówi Gazecie Wyborczej p.o. dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Magdalena Borkowska.

Deklaruje, że docelowo NFZ zainteresowany jest podpisaniem nowego kontraktu na te świadczenia w Suwałkach lub okolicach. - Jesteśmy skłonni jak najszybciej ogłosić konkurs - dodaje dyrektor oddziału.

Poradnie preluksacyjne zajmują się diagnostyką wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych dzieci. W ramach wizyty wykonywane jest badanie ortopedyczne dziecka oraz badanie USG stawów biodrowych metodą Graffa.

Pierwsze badanie powinno odbyć się w pierwszym miesiącu życia dziecka. Bardzo ważne jest, aby wszystkie dzieci zostały poddane temu przesiewowemu badaniu. Wczesne wykrycie wady budowy stawu biodrowego zapewnia stuprocentowe wyleczenie.

Więcej: http://bialystok.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum