Suwałki: nie podpisali umowy na rehabilitację

Autor: Gazeta.pl, SA/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2010 09:06

SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach nie przyjął propozycji NFZ dotyczącej tegorocznego kontraktu.

Jedyny w Suwałkach ośrodek rehabilitacyjny, przyjmujący rocznie ok. 10 tys. pacjentów, nie podpisał umowy z NFZ. Powodem jest niższa o 11,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku propozycja kontraktu. Jak mówi Edyta Domalewska, kierownik sekcji informacji medycznej w ośrodku, w przypadku rehabilitacji neurologicznej zaproponowano na 2010 r. nawet o 18,5 proc. mniej pieniędzy.

Rozmowy trwają. Ośrodek zaś do końca lutego przyjmuje pacjentów na ubiegłorocznych zasadach. Jeśli nie dojdzie do porozumienia pomiędzy placówką a Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, zostanie ogłoszony konkurs na usługi świadczone przez SP ZOZ Ośrodek Rehabilitacji.

Adam Dębski, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału NFZ poinformował portal rynekzdrowia.pl, że propozycje finansowe przesłane zarówno Ośrodkowi Rehabilitacji, jak i innym świadczeniodawcom w regionie stworzone zostały w oparciu o analizę realizacji umów z 2009 roku, przy uwzględnieniu możliwości finansowych oddziału NFZ.

– W zakresach: fizjoterapia ambulatoryjna, lekarska ambulatoryjna opieka specjalistyczna, a także rehabilitacja w warunkach stacjonarnych zaproponowane zostały umowy na poziomie 95 proc. pierwotnej umowy z 2009 roku. W zakresach: rehabilitacja neurologiczna oraz rehabilitacja w ośrodku dziennym zaproponowane umowy związane były z ubiegłorocznym poziomem wykonania umów. W przypadku rehabilitacji neurologicznej wykonane było zaledwie 73 proc. umowy – wyjaśnia Adam Dębski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum