Suwałki: koronawirus u uczennicy szkoły podstawowej - cała klasa w kwarantannie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 września 2020 13:48

11-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach (Podlaskie) została zakażona koronawirusem. W związku z tym cała klasa trafiła na kwarantannę, a nauka tych dzieci odbywa się od poniedziałku w trybie zdalnym - poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach.

Suwałki: koronawirus u uczennicy szkoły podstawowej - cała klasa w kwarantannie
Na kwarantannę trafiła cała klasa Fot. Pixabay

Jak podał sanepid, dziewczynka wróciła z rodziną z wakacji z woj. lubelskiego i to tam prawdopodobnie doszło do zakażenia. Chora jest także jej 18-letnia siostra. Test u rodziców wyszedł negatywny.

Dziewczynka, uczennica 6. klasy, ostatni raz była w szkole w czwartek i wówczas źle się poczuła.

Dyrektor szkoły Anna Śliżewska poinformowała, że rodzice zabrali tego dnia dziecko ze szkoły i poszli do lekarza. - Miało typowe objawy przeziębieniowo-grypowe, dlatego zgodnie z procedurą musiało wrócić do domu - dodała Śliżewska.

Wykonany test na COVID-19 okazał się dodatni. W związku z tym 25 uczniów tej klasy oraz ich rodziny objęto kwarantanną. W sumie to 107 osób.

Dzieci z tej klasy zostały objęte od poniedziałku nauczaniem zdalnym. Pozostali uczniowie uczą się normalnie, ale z zachowaniem obostrzeń, m.in. zasad dystansu społecznego.

Do Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach chodzi ponad 700 uczniów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum