Sutkowski: dane z połowy stycznia pokażą skalę epidemii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2021 18:51

Dopiero dane z połowy stycznia pokażą jak dostosowaliśmy się do rządowych ograniczeń, zobrazują skalę epidemii - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski.

Sutkowski: dane z połowy stycznia pokażą skalę epidemii
Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski. Fot. PTWP

Jak podało w niedzielę (3 stycznia) Ministerstwo Zdrowia, zakażenie koronawirusem stwierdzono u dalszych 5 739 osób, zmarło 61 osób. Sutkowski wskazał, że choć dane z ostatnich dwóch dni pokazują spadek liczy zachorowań, to statystyki te nie oddają w pełni sytuacji epidemicznej w kraju.

- Dopiero dane z połowy stycznia pokażą jak dostosowaliśmy się do rządowych ograniczeń, podczas Nowego Roku i święta Trzech Króli, zobrazują skalę epidemii - powiedział. Dodał, że jeśli zignorowaliśmy restrykcje wynikające ze stanu epidemicznego, to należy spodziewać się wzrostu liczby zakażeń, zwiększającej się liczby hospitalizacji i zgonów.

Prezes podał również, że utrzymująca się do kilku tygodni liczba zgonów średnio na poziomie 300 dziennie, świadczy o tym, że sytuacja epidemiczna nie jest jeszcze opanowania.

Od marca 2020 roku, kiedy wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce, COVID-19 potwierdzono u 1 mln 318 tys. 562 osób, z których 29 tys. 119 zmarło.

Ewa Wesołowska

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum