Stwardnienie rozsiane: rozpoczęła się kampania społeczna

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 02 września 2009 19:53

W środę (2 września) ruszyła "Jesienna SyMfonia Serc" - ogólnopolska kampania społeczna Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Stwardnienie rozsiane: rozpoczęła się kampania społeczna
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szacuje się, że na stwardnienie rozsiane (SM) choruje obecnie w Polsce od 45 do 60 tysięcy osób. SM jest nieuleczalne, jednak dzięki odpowiedniej terapii, rehabilitacji i opiece można spowolnić, a czasem nawet zahamować jego rozwój. Dzięki temu diagnoza nie przekreśla szans na normalne życie.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR) ogłosiło wrzesień miesiącem SM. W Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie w obecności polityków, aktorów, sportowców, muzyków i lekarzy

2 września br. zainaugurowano „Jesienną SyMfonię Serc” – ogólnopolską kampanię edukacyjno-informacyjną, której głównym celem jest szerzenie wiedzy na temat stwardnienia rozsianego.

– W naszym społeczeństwie istnieje bardzo niski poziom wiedzy o stwardnieniu rozsianym i życiu z tą chorobą. Wiele osób nie wie jak rozszyfrować skrót SM i chcemy to zmienić. Potrzebujemy wsparcia społecznego, zwłaszcza w Polsce, gdzie nowoczesne leczenie otrzymuje zaledwie około 2 600 osób, a zdaniem specjalistów ta liczba powinna zawierać się w granicach od 8 do 10 tysięcy – mówi Izabela Czarnecka, przewodnicząca PTSR.

Inauguracji „Jesiennej SyMfonii Serc” na Zamku Ujazdowskim towarzyszyła premierowa prezentacja najważniejszych narzędzi kampanii – ekspresyjnych spotów poświęconych objawom choroby, które będą się ukazywały w sieci kin Multikino na terenie całej Polski, jak również inauguracja serwisu poświęconego stwardnieniu rozsianemu www.mamsm.pl.

„Jesienna SyMfonia Serc” zagra także dla mieszkańców Warszawy - w niedzielę 13 września na Krakowskim Przedmieściu. W programie całodniowego wydarzenia zaplanowano m.in. pokazy szermierki, zapasów z udziałem znanych sportowców, pokazy taneczne, happeningi.

Oficjalne zakończenie kampanii zaplanowano 4 października na Zamku Królewskim w Warszawie. W trakcie uroczystości Izabela Czarnecka odznaczy tytułem „Ambasadora SM” osoby najbardziej zaangażowane w promowanie wiedzy na temat choroby i działalności PTSR.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum