Studenci pomagają udarowcom w internecie

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2010 15:25

Studenci Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy uczą, jak funkcjonować po udarze mózgu. Wszystkie wskazówki umieścili na założonym za własne pieniądze portalu internetowym.

Sebastian Szyper i Mariusz Baumgart, studenci piątego roku fizjoterapii toruńskiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, trzy miesiące temu stworzyli stronę internetową www.udarowcy.com.pl. - Okazało się, że ludzie nie wiedzą, co zrobić z bliskimi, którzy po przebytym udarze mózgu opuszczają szpital - mówi Sebastian Szyper.

Niewiele informacji na ten temat można znaleźć także w internecie. Tymczasem sytuacja zupełnie inaczej wygląda choćby w USA, gdzie prowadzone są kampanie edukacyjne. Ludzie dowiadują się, w jaki sposób unikać udaru i jak pomóc osobie, która przeszła przez chorobę.

Na stronie internetowej studentów można znaleźć między innymi wskazówki na temat udzielania pomocy osobie, która nagle traci równowagę, odczuwa drętwienie kończyn i ma zaburzenia mowy.

Studenci podpowiadają także, gdzie szukać pomocy po przebytym udarze. Na stronie znajdują się adresy ośrodków rehabilitacyjnych oraz sklepów, w których można kupić sprzęt usprawniający.

Więcej w Gazecie Pomorskiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum