Strumień: tu także będzie stacjonować karetka

Autor: gazetacodzienna.pl/Rynek Zdrowia • • 15 października 2013 14:34

Starania o to aby w Strumieniu (woj. śląskie) stacjonowała karetka trwały od pięciu lat. W końcu zostały uwieńczone sukcesem. Od 2014 roku w Strumieniu będzie oczekiwać w gotowości karetka wraz z podstawowym zespołem ratownictwa medycznego.

Strumień: tu także będzie stacjonować karetka
Decyzja o o nowym miejscu stacjonowania ambulansu została już zatwierdzona przez ministerstwo zdrowia - poinformował Ireneusz Ryszkiel, dyrektor Wydziału Nadzoru nad Systemem Opieki Zdrowotnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, który w poniedziałek (14 października) wziął udział w spotkaniu zorganizowanym w Starostwie Powiatowym w Cieszynie z okazji obchodzonego 13 października Dnia Ratownictwa Medycznego.

Zdaniem miejscowych władz ulokowanie karetki w gminie Strumień ma bardzo duże znaczenie. Gmina łączy dwa powiaty: cieszyński i pszczyński, tędy przebiega droga krajowa i utworzenie zespołu podstawowego ratownictwa medycznego może mieć strategiczne znaczenie
.
Obecnie Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe posiada sześć zespołów ratownictwa medycznego - cztery zespoły specjalistyczne oraz dwa podstawowe. Na co dzień ich miejscem stacjonowania jest Cieszyn, Istebna, Skoczów, Zebrzydowice oraz Wisła.

Więcej: www.gazetacodzienna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum