Statek pełen grypy A?

Autor: TVN24.pl/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2009 11:46

Francuskie władze zakazały opuszczania statku pasażerom i załodze statku Voyager of the Seas po tym, jak otrzymały informację od hiszpańskich służb medycznych, że wśród osób przebywających na jego pokładzie są osoby zarażone wirusem A/H1N1. Statek był w drodze z miejscowości Villefranche-sur-Mer do Marsylii - podaje TVN24.pl.

Około 5 tys. osób znajdujących się na pokładzie statku pasażerskiego ma zakaz opuszczania jednostki. U kilkudziesięciu z nich podejrzewa się zarażenie wirusem nowej grypy. Jednak właściciel statku, norweska kompania Royal Cerribean zaprzecza, twierdząc, że u wszystkich osób testy na obecność A/H1N1 były negatywne.

Na podstawie informacji otrzymanych od Hiszpanów Francuzi twierdzą, że na statku znajdują się 62 osoby załogi z objawami nowej grypy, oraz 2 pasażerów, którzy również są zarażeni.

Tymczasem inną wersję przedstawia norweski właściciel statku, kompania Royal Carribean. Jej rzeczniczka Cynthia Martinez powiedziała, że wszystkie osoby z podejrzeniem nowej grypy poddano testom. - W każdym przypadku wynik był negatywny - powiedziała Martinez.

O losie osób znajdujących się na statku zdecyduje specjalna ekipa lekarzy, która ma wejść na statek w sobotę (1 sierpnia).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum