Stalowa Wola: chirurgia urazowo-ortopedyczna poszerza zakres operacji

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2020 13:23

Specjaliści z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli będą realizowali nowe procedury z zakresu chirurgii kręgosłupa: pełen zakres operacji kręgosłupa, miednicy, a także osteotomię podkolanową.

Stalowa Wola: chirurgia urazowo-ortopedyczna poszerza zakres operacji
Szpital realizuje pełen zakres operacji kręgosłupa Fot. Archiwum

Wprowadzenie nowych operacji do stalowowolskiej lecznicy jest możliwe dzięki współpracy z doktorem Grzegorzem Guzikiem, ordynatorem oddziału ortopedii onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie, który raz w tygodniu przyjeżdża do Stalowej Woli - informuje Echo Dnia.

Przeprowadza tu operacje kręgosłupa, a asystują mu lekarze z tutejszej lecznicy. Oni też wykonują je samodzielnie pod okiem doktora Guzika. Tygodniowo są tu wykonywane 2-3 takie zabiegi. Chodzi o leczenie dyskopatii, chorób zwyrodnieniowych, a także schorzeń nowotworowych, które nie wymagają kontynuacji chemio- i radioterapii.

Są to nie tylko operacje wymagające dużego dostępu, ale też i takie, które wykonywane są techniką mało inwazyjną poprzez niewielkie nacięcia skóry, bez szerokiego otwierania kręgosłupa.

Do nowych procedur wykonywanych na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej zaliczają się także osteotomia podkolanowa piszczeli, tj. korekcja osi kończyny dolnej oraz operacje miednic.

Więcej: echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum