Stacja dializ w Szczecinie: likwidacja czy reorganizacja?

Autor: Radio Szczecin/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2012 17:43

O likwidacji stacji dializ przy ul. Wojciecha poinformowała "Gazeta Wyborcza". - To tylko reorganizacja - mówi Andrzej Niedzielski, dyrektor szczecińskiego SPS ZOZ "Zdroje", któremu podlega Szpital Dziecięcy przy ul. Wojciecha.

Jednak w ramach protestu ze swojego stanowiska zrezygnował Tomasz Jarmoliński, kierownik oddziału pediatrii z nefrologią.

Tymczasem Andrzej Niedzielski, dyrektor szczecińskiego Szpitala "Zdroje" któremu podlega Szpital Dziecięcy przy ul. Wojciecha twierdzi, że o żadnej likwidacji nie może być mowy. Jego zdaniem chodzi tylko o reorganizację. Nastolatki będą kierowane do stacji dla dorosłych.

Jak zaznacza Niedzielski, jedyna reorganizacja pracy oddziału dotyczy oddania trójki 17-latków do stacji dializ, które znajdują się w pobliżu ich miejsc zamieszkania.

Ze stacji dializ korzystało dziewięcioro dzieci, trójka z nich dojeżdżała. Zdaniem prof. Kazimierza Ciechanowskiego, wojewódzkiego konsultanta do spraw nefrologii, to krok w dobrym kierunku.

Jak podaje Radio Szczecin, na takie zmiany nie zgodził się jednak Tomasz Jarmoliński, który zrezygnował z pełnionej funkcji. Swojej decyzji komentować nie chce.

Więcej: http://www.radio.szczecin.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum