Spełniają marzenia najmłodszych pacjentów

Autor: 24Kurier.pl/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2009 12:56

Fundacja Dziecięca Fantazja dociera do nieuleczalnie chorych pacjentów w wieku od 3 do 18 lat, odpowiadając na zgłoszenia nadsyłane bezpośrednio przez same dzieci, przekazane przez ich najbliższych lub opiekunów medycznych.

Spełniają marzenia najmłodszych pacjentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W swoich listach dzieci opisują, jakie są ich największe pragnienia. Często marzą o zabawkach, klockach lego, samochodach na akumulator, posiadaniu sprzętu muzycznego lub komputerowego...

Niektóre dzieci chciałyby choć na kilka dni wyjechać nad morze lub w góry, odbyć lot balonem czy helikopterem, spotkać się ze swoim idolem, udać się na wyprawę do parku rozrywki w kraju lub zagranicą, obejrzeć na żywo mecz ulubionej drużyny lub posłuchać koncertu ukochanego zespołu. Zdarza się też, że dzieci marzą o zobaczeniu najsłynniejszych zabytków którejś z europejskich stolic.

Przed kilkoma dniami wolontariusze z fundacji odwiedzili dwóch chorych chłopców: 4-letniego Adriana z Gryfic i 7-letniego Aleksandra z Goleniowa. Każde z nich od dłuższego czasu zmaga się z chorobą nowotworową. Dzieci marzyły o sprzęcie komputerowym i ich marzenie się spełniło.

Fundacja Dziecięca Fantazja to działająca od 2004 roku organizacja non-profit, posiadająca status organizacji pożytku publicznego. "Marzenia z gwiazdami", "Podróż spełnionych marzeń" - to akcje organizowane przez tę fundację na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. Do tej pory spełniła 1000 życzeń ciężko chorych dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze