×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Specjalista: pedofilii wyleczyć nie można, ale...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia13 listopada 2015 09:19

Kod pedofila ma 4-5 proc. ludzi - mówi Polsce The Times dr Wojciech Śledziński, kierownik Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień Pro Vita w Krakowie.

Specjalista: pedofilii wyleczyć nie można, ale...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To jedyna placówka w Polsce, która leczy ambulatoryjnie pedofilów. Obecnie jednak nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie prowadziła tę działalność.

Dr Śledziński wskazuje, że NFZ, "daje warunki finansowe nie do przeskoczenia", a "program terapii przestępstw seksualnych w Polsce opracowali urzędnicy, którzy nie mają pojęcia o problemie". Jeżeli do końca roku nic się nie zmieni, poradnia wycofa się z realizacji programu.

Zdaniem dr. Śledzińskiego, podstawową kwestią w zaburzeniach preferencji seksualnych jest kod genetyczny: - Oni tacy się rodzą. Ale czy te cechy osobowości są rozwijane, zależy od środowiska - ocenia specjalista.

Nie ukrywa także, iż pedofilii wyleczyć nie można.

- Skłonności pozostaną na zawsze. Mam jednak pacjentów, którzy przychodzą do mnie od kilkunastu lat, ale nigdy nie popełnili przestępstwa. I tak będzie aż się zestarzeją i ich popęd osłabnie. Można zatem spowodować, że nie będą groźni dla dzieci. I to jest najważniejsze - mówi psychiatra i seksuolog z 50-letnim doświadczeniem.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze