Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 30-09-2017 17:50

Sosnowiec szykuje się do otwarcia hospicjum, ma być gotowe...

Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Apostoła powstaje na terenie dawnej szkoły górniczej na granicy dwóch sosnowieckich dzielnic - Klimontowa i Porąbki. Modernizacja budynku i dobudowanie nowego skrzydła to koszt prawie 10 mln zł. 60 proc. z tej sumy zapewniło dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. Od mieszkańców, rodzin podopiecznych i darczyńców udało się uzyskać kwotę ponad 3,5 mln zł.

Sosnowieckie hospicjum ma się oficjalnie nazywać Zagłębiowskie Centrum Wsparcia Opiekuńczo-Rehabilitacyjno-Psychologicznego. Fot. Fotolia

Jak informuje Gazeta Wyborcza, dobudowane skrzydło budynku będzie pełniło funkcję głównego holu hospicjum. Obecnie trwa tam montaż ogrzewania podłogowego. Elewacja gmachu hospicjum jest już prawie gotowa. Wkrótce wokół budynku rozpoczną się nasadzenia zieleni, budowa oczka wodnego. Z tyłu powstaną miejsca parkingowe.

Symbolicznym sygnałem, że inwestycja wchodzi w końcową fazę była niedawna zmiana nazwy pobliskich przystanków tramwajowych i autobusowych z ''Sosnowiec Porąbka Szkoła'' na ''Sosnowiec Klimontów Hospicjum''.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za kilka tygodni placówka przyjmie pierwszych pacjentów.

Więcej: www.sosnowiec.wyborcza.pl