Sosnowiec: szpital zawalczy o własną pracownię kardiologiczną

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2011 15:50

Rada społeczna Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu przegłosowała rozwiązanie umowy z prywatną spółką, która prowadzi pracownię kardiologiczną. Lecznica chce zainwestować we własną pracownię.

Sosnowiec: szpital zawalczy o własną pracownię kardiologiczną
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak przypomina Gazeta Wyborcza, pracownia kardiologii inwazyjnej powstała w WSS nr 5 w Sosnowcu w 2006 roku, z inicjatywy ówczesnej dyrekcji szpitala. Szpital nie miał funduszy na urządzenie jej na własny koszt, rozpisano więc przetarg. Wygrała go Polska Grupa Medyczna.

PGM wynajęła od szpitala jeden z budynków stojących obok głównego gmachu. Placówka zajmowała się głównie leczeniem chorych z zawałami serca, co roku zwiększając kontrakt z NFZ. Spółka została zaskoczona październikowym terminem rozwiązania umowy.

Rada społeczna przegłosowała rozwiązanie umowy z PGM, jednocześnie pozytywnie opiniując projekt stworzenia w szpitalu nowej pracowni kardiologii inwazyjnej, będącej już własnością szpitala. Władze Sosnowca zaproponowały już Polskiej Grupie Medycznej przeniesienie pracowni do szpitala miejskiego.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum