KG/Rynek Zdrowia | 28-09-2020 21:30

Sosnowiec: potwierdzony przypadek COVID-19 w urzędzie miejskim

Mamy potwierdzony przypadek COVID-19 w Urzędzie Miejskim. Osoba zakażona przebywa w domu. Pracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt, obecnie również przebywają w swoich domach - poinformował w poniedziałek (28 września) prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Urząd miejski jest dezynfekowany metodą fumigacji - podał prezydent Sosnowca. Fot. Arkadiusz Chęciński/Facebook

Jak zapewnił prezydent na swoim profilu na Facebook, ratusz jest w stałym kontakcie z sanepidem i realizuje wytyczne stacji sanitarno-epidemiologiczne. Arkadiusz Chęciński udostępnił zdjęcie, na którym widać, że urząd miejski jest dezynfekowany ''metodą fumigacji''.

Podał, że we wtorek (29 września) obsługa mieszkańców w budynku głównym Urzędu Miejskiego będzie odbywała się tak, jak miało to miejsce w poniedziałek (28 września), kiedy ograniczona została bezpośrednia obsługa interesantów w budynku Urzędu Miejskiego przy al. Zwycięstwa 20. Ograniczenie - nie zamknięcie urzędu - zostało wprowadzamy ze względów profilaktycznych.

''Proszę, abyście Państwo przed udaniem się do urzędu zadzwonili do odpowiedniego wydziału i umówili się na wizytę. Na miejscu pracownik wydziału zejdzie do Państwa. Obostrzenia dotyczą budynku przy alei Zwycięstwa 20'' - zaapelował.

Przy al. Zwycięstwa 20 znajdują się m.in. Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Spraw Obywatelskich, Biuro Prezydenta Miasta, Biuro Rady Miejskiej, Wydział Kultury i Promocji Miasta.

Prezydent Sosnowca przypomniał, że wiele spraw można załatwić droga elektroniczną, a od początku pandemii w urzędzie miejskim stosowane są zabezpieczenia: pomiar temperatury przy wejściu, pleksy w Biurze Obsługi Interesantów, dzięki którym zachowywany jest dystans oraz ogólnodostępne dozowniki z płynem do dezynfekcji.