Sosnowiec: nie ma zgody sanepidu na przesunięcie o dwa tygodnie zajęć w szkołach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2020 18:50

Władze Sosnowca (Śląskie) nie zyskały akceptacji sanepidu dla planu rozpoczęcia stacjonarnych zajęć w szkołach o dwa tygodnie później - od 14 września. Zgodę na czasową zmianę sposobu nauczania otrzymała tylko jedna placówka w mieście.

Sosnowiec: nie ma zgody sanepidu na przesunięcie o dwa tygodnie zajęć w szkołach
Samorząd proponował rozpoczęcie zajęć z 2-tygodniowym opóźnieniem Fot. Archiwum

Władze miasta otrzymały w środę pismo z sosnowieckiego sanepidu, który - powołując się na zalecenia głównego inspektora sanitarnego z 25 sierpnia - wskazuje, że zgoda na tryb nauczania hybrydowego i zdalnego będzie wydawana "tylko w uzasadnionych wypadkach w oparciu o realne, a nie potencjalne ryzyko wystąpienia zakażenia".

W Sosnowcu zgodę na czasową zmianę sposobu nauczania otrzymała tylko jedna placówka - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Bohaterów Monte Cassino, gdzie uczy się wiele dzieci o specjalnych potrzebach w zakresie kształcenia.

- To oznacza, że nauka w pozostałych placówkach oświatowych na terenie Sosnowca rozpocznie się w formie tradycyjnej. Bardzo dziękuje dyrektorom naszych szkół, przedszkoli i żłobków oraz nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty, którzy włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie swoich placówek do nowej, trudnej rzeczywistości - powiedział w środę prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

- Szkoda, że Główny Inspektorat Sanitarny ogranicza się jedynie do kolejnej aktualizacji na swojej stronie w sprawie wytycznych dla placówek oświatowych, często dezorganizując w ten sposób przygotowania samorządów. Żałuję, że GIS nie wziął pod uwagę opinii ekspertów, Związku Miast Polskich oraz Unii Metropolii Polskich. Wierzę, że aż do kolejnych wakacji praca szkół, przedszkoli i żłobków będzie przebiegała bez zakłóceń - dodał.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum