Sosnowiec: mimo pandemii ośrodek pediatryczny czeka na pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2020 21:17

Medycy z Centrum Pediatrii w Sosnowcu (Śląskie) mimo pandemii czekają na pacjentów - apelują, by nie odkładać wizyt dzieci w placówce. Przed Świętami Bożego Narodzenia podziękowali też za okazane wsparcie.

Sosnowiec: mimo pandemii  ośrodek pediatryczny czeka na pacjentów
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

We wpisie na facebookowym profilu szpitala medycy proszą, by pomimo pandemii koronawirusa nie odwoływać zaplanowanych w szpitalu konsultacji lekarskich czy badań diagnostycznych. "Nasze dzieci niezależnie od tego, czy mamy stan epidemii czy nie, chorują i potrzebują porady lekarza. Nie należy zaniechać leczenia schorzeń, które mogą zaważyć na zdrowiu i życiu" - czytamy w apelu.

Obecnie wszystkie oddziały, poradnie i pracownie Centrum Pediatrii w Sosnowcu udzielają świadczeń zdrowotnych. Placówka funkcjonuje według szczegółowo opracowanych procedur, ściśle przestrzegając reżimu sanitarnego i zasady: dystans, dezynfekcja, maseczka.

Obowiązujące obecnie w Centrum Pediatrii procedury to również m. in. mierzenie temperatury osobom wchodzącym do szpitala, ankiety epidemiologiczne, testy w kierunku COVID-19 u pacjentów przyjmowanych na oddziały oraz regularna dezynfekcja wszystkich pomieszczeń. By ograniczyć możliwość zarażenia, wizyty pacjentów w pracowniach i poradniach specjalistycznych umawiane są na konkretny termin i godzinę.

Centrum Pediatrii w Sosnowcu, jak wszystkie placówki służby zdrowia w Polsce, zmagało się przez ostatnie 9 miesięcy ze skutkami pandemii koronawirusa. Szpital funkcjonował cały czas, nawet przy zmniejszonej liczbie personelu. Teraz zespół przygotował krótki film podsumowujący ostatni rok, zawierający również podziękowania dla wszystkich firm, osób i instytucji, które w tym czasie bezinteresownie wspomogły Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II. Wartość finansowych i rzeczowych darowizn przekazanych placówce w ostatnich miesiącach przekroczyła 150 tys. zł.

- Doświadczyliśmy olbrzymiej pomocy i zaangażowania. Wsparcie przyjaciół szpitala, ale przede wszystkim zaangażowanie personelu medycznego i całej załogi pozwoliło nam zachować ciągłość pracy. Dzięki temu uratowaliśmy wiele istnień ludzkich - powiedział prezes Centrum Pediatrii dr Andrzej Siwiec.

Anna Gumułka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum