Sosnowiec: miasto przygotowuje się na koronawirusa - kupuje termometry bezdotykowe

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2020 14:35

Sosnowiec przygotowuje się na spotkanie z rozszerzająca się epidemią COVID-19. Miasto kupuje termometry. Będzie mierzyć temperaturę uczestnikom miejskich imprez. Wprowadza też ograniczenia w możliwości uczestniczenia w niektórych z nich.

W takcie samych imprez mogą zostać zastosowane dodatkowe środki, jak choćby mierzenie temperatury. Fot. pixabay

Zakup kilkunastu bezdotykowych termometrów zleciły władze Sosnowca w ramach przygotowania się do - jak można sądzić - nieuniknionego spotkania z epidemią koronawirusa. Jak powiedział Dzienni9kowi Zachodniemu Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, termometry będą służyły do sprawdzania temperatury uczestników miejskich imprez, odbywających się w halach sportowych czy innych obiektach.

Termometry to tylko jeden z aspektów przygotowywania się miasta do nadejścia epidemii koronawirusa. Choć ważny, co podkreślał prezydent miasta Arkadiusz Chęciński, prosząc mieszkańców o wyrozumiałość apelując jednocześnie, aby w natłoku doniesień medialnych, zachować ostrożność i czujność, ale również zdrowy rozsądek jak w przypadku sezonu zwiększonej zachorowalności na grypę.

Jak poinformował prezydent Sosnowca, w trosce o mieszkańców miasto zwróciło się do organizatorów imprez i wydarzeń o szczególne zwracanie uwagi służb medycznych na osoby wykazujące jawne objawy infekcji. W takcie samych imprez mogą zostać zastosowane dodatkowe środki, jak choćby mierzenie temperatury.

Podczas weekendu niektóre imprezy w Sosnowcu, podobnie jak katowicki IEM odbywały się bez publiczności. Należały do nich międzynarodowe zawody w gimnastyce artystycznej, które odbywały się w sosnowieckiej hali przy ulicy Żeromskiego.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum