Sosnowiec: dla chętnych oddać osocze - darmowy transport do stacji krwiodawstwa

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2020 12:00

Osocze w województwie śląskim można je oddać jedynie w Katowicach. By ułatwić ozdrowieńcom podjęcie decyzji o jego oddaniu, władze Sosnowca oferują bezpłatny transport do siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Sosnowiec: dla chętnych oddać osocze - darmowy transport do stacji krwiodawstwa
Fot. WSzW w Gorzowie (zdjęcie ilustracyjne)

Dziennik Zachodni wskazuje, że w raportach sosnowieckiego sanepidu znaleźć informacje o ozdrowieńcach. W ubiegłym tygodniu codziennie do tego grona zaliczano po ponad 100 osób. W piątek i sobotę (21-22 listopada) ponad 150. Każda z osób, która przechorowała Covid-19 może i powinna, jeśli nie ma przeciwwskazań, zdrowotnych oddać krew na osocze.

Nie wszyscy jednak ozdrowieńcy mają, jak dotrzeć do Katowic lub po prostu nie chcą po chorobie poruszać się środkami komunikacji publicznej. Władze Sosnowca wyszły więc im naprzeciw, proponując darmowy dowóz do siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, gdzie można oddać osocze.

Jak informuje Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, aby skorzystać z takiej możliwości, najpierw trzeba się umówić na oddanie osocza w katowickiej RCKIK, potem należy zadzwonić do sosnowieckiego Urzędu Miejskiego do Wydziału Zdrowia (tel. 32 296 23 03).

Więcej: dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum