Śmigłowiec Marynarki Wojennej uratował zawałowca

Autor: Marynarka Wojenna/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2009 15:28

W czwartek (18 czerwca) śmigłowiec Marynarki Wojennej brał udział w akcji ratowniczej na Bałtyku. Załoga śmigłowca transportowała do Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku Oliwie mężczyznę, u którego podejrzewano zawał serca.

Służby ratownicze Marynarki Wojennej zostały powiadomione przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni, że na pokładzie jednej z turystycznych jednostek, która znajdowała się 12 mil na północ od Rozewia pomocy potrzebuje mężczyzna z podejrzeniem zawału serca.

Po 14 minutach od powiadomienia z lotniska Marynarki Wojennej w Gdyni Babich-Dołach wystartował śmigłowiec ratowniczy W-3RM „Anakonda”. Załoga śmigłowca otrzymała zadanie podjęcia chorego i przetransportowania go do Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku-Oliwie  czytamy w komunikacie Marynarki Wojennej.

Po prawie 25 minutach od startu mężczyzna był już na pokładzie śmigłowca, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy medycznej.

Śmigłowiec lądował na lądowisku przy Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku-Oliwie. Chory został przekazany służbom medycznym. Był przytomny, a jego stan został określony jako stabilny. Śmigłowiec po przekazaniu chorego wrócił lotnisko Marynarki Wojennej w Gdyni Babich-Dołach gdzie odtworzył gotowość do kolejnych startów – informuje Marynarka Wojenna.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum