Śmigłowiec Anakonda w akcji ratowniczej na Bałtyku

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2016 13:40

Załoga śmigłowca Anakondy stacjonującego w Darłowie wzięła udział w akcji ratowniczej na Bałtyku. Jednostka turystyczna znajdowała się prawie 30 mil morskich od brzegu, kiedy jeden z pasażerów doznał urazu głowy.

Śmigłowiec Anakonda Marynarki Wojennej z załogą dyżurną. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Do zdarzenia doszło w niedzielę (12 czerwca) ok. godz. 10. Załoga śmigłowca W-3RM Anakonda otrzymała zgłoszenie, że jeden z pasażerów jednostki turystycznej doznał urazu głowy i stracił przytomność. Statek znajdował się 28 mil morskich na północ od Łeby.

Po 40 minutach od zgłoszenia śmigłowiec znalazł się nad jednostką. Po 8 minuta poszkodowany był już na pokładzie śmigłowca. Niecałe pół godziny później wylądował na lotnisku w Babich Dołach, poszkodowany zaś w stanie stabilnym został przetransportowany do szpitala.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej jest jedyną w Polsce formacją lotniczą utrzymującą ciągłą gotowość do prowadzenia działań ratowniczych z powietrza nad obszarami morskimi. System SAR wspiera również załoga samolotu patrolowego Bryza dyżurująca na lotnisku w Siemirowicach.

Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum