Śmierć 4-miesięcznego chłopca z wirusem SARS-CoV-2: jest oświadczenie Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2020 10:15

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wydało w środę (4 listopada) oświadczenie w związku ze śmiercią 4-miesięcznego chłopca.

Śmierć 4-miesięcznego chłopca z wirusem SARS-CoV-2: jest oświadczenie Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka
Sala Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. Fot. Materiały prasowe

Jak poinformował Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Centrum, pacjent został przyjęty do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach 19 października 2020 w stanie bardzo ciężkim, z obciążonym wywiadem chorobowym oraz pozytywnym wynikiem testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Został przyjęty na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

- U dziecka występowała ciężka niewydolność oddechowa i krążeniowa, która w kolejnych dniach, pomimo wielokierunkowego intensywnego leczenia, przekształciła się w niewydolność wielonarządową. Stan pacjenta nie poprawił się. 1 listopada 2020 chłopiec zmarł. Jesteśmy głęboko zasmuceni tym tragicznym zdarzeniem. Rodzinie przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia i wsparci - podał rzecznik prasowy GCZD.

W komunikacie prasowym podkreślił też, że uwzględniając dobro rodziny zmarłego dziecka, szpital zdecydował o nieudzielaniu dodatkowych informacji w tej sprawie. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum