Śmierć 27-latki zarażonej koronawirusem: jest komunikat szpitala

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 14:39

Centrum Medyczne w Łańcucie w piątek (20 marca) po godzinie 14 opublikowało na swojej stronie internetowej krótki komunikat dotyczący śmierci 27-letniej kobiety zarażonej koronawirusem.

Fot. Shutterstock

"27-letnia pacjentka przeniesiona ze Szpitala w Nisku w 7. dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc" - czytamy.

Jak informuje szpital, chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym.

"W 13, dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą" - brzmi komunikat.

O rzekomej szóstej ofierze koronawirusa pierwsze poinformowało Ministerstwo Zdrowia w piątek (20 marca) o godzinie 11.29 na Twitterze.

Jednak po godzinie 13. rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział:

- Została włączona do tych sześciu osób w informacji przesłanej do dziennikarzy, ponieważ była osobą zakażoną koronawirusem, ale jak poinformowali nas medycy ze szpitala w Łańcucie, bezpośrednią przyczyną śmierci nie był jednak Covid, ale sepsa.

Rzecznik dodał, że "nie powinniśmy wliczać tej zmarłej kobiety do osób, które poniosły śmierć z uwagi na fakt zarażenia koronawirusem". - Na pewno koronawirus nie był bez znaczenia - sprecyzował rzecznik MZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum