Smalec ze skwarkami i..."fragmentami drutu". Jest ostrzeżenie GIS

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2019 14:45

Firma Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH wycofuje ze sprzedaży i od konsumentów smalec „Thalheimer Bauernwurst”. Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła w tym celu współpracę z dystrybutorem produktu w Polsce - spółką Aldi.

Smalec ze skwarkami i..."fragmentami drutu". Jest ostrzeżenie GIS
Fot. GIS

Wycofanie smalcu ma związek z możliwością występowania fragmentów metalu (drutu). Na taki "defekt" skarżyli się konsumenci.

"Spożycie produktu może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia" - ostrzega GIS. Zaleca, by konsumenci, którzy nabyli smalec, nie spożywali go.

Chodzi o smalec „Thalheimer Bauernwurst” 100 g, smak: klasyczny, jabłkowy, cebulowy, ziołowy, bekonowy, oznakowany datą minimalnej trwałości 20.03.2020.

Dystrybutor smalcu w Polsce, spółka Aldi, prosi nabywców o niezwłoczny zwrot do sklepów potencjalnie szkodliwego artykułu "z kodem kreskowym 29074143", który był w sprzedaży od 18 listopada br.

"Należność za zakupiony towar zostanie Państwu zwrócona, również w przypadku braku paragonu będącego dowodem dokonania zakupu" - informuje dystrybutor. 

Dodaje, że w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów smalec został już wycofany ze sprzedaży. Jednocześnie zapewnia, że zaistniała sytuacja nie dotyczy pozostałych produktów producenta Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum