Słupsk: pacjencie nie uciekaj...

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2013 13:08

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku wprowadzono wewnętrzne procedury, które nakazują powiadomienie policji w przypadku, gdy pacjent oddali się z SOR bez udzielonej pomocy.

Słupsk: pacjencie nie uciekaj...

Wewnętrznym zarządzeniem ordynatora, które jest umieszczone na tablicy ogłoszeń do informacji pacjentów, zdecydowano, że policję powiadamia się, gdy pacjent opuści szpitalny oddział ratunkowy bez powiadomienia personelu - podaje Głos Pomorza.

Pacjent przebywający na SOR ma prawo w każdej chwili wypisać się na własne żądanie. Nie wiąże się to automatycznie z powiadomieniem policji - informuje Maciej Nikodemski, zastępca ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Słupsku. 

Wyjątkiem od tej reguły (i do nich odnosi się zarządzenie ordynatora) są sytuacje, kiedy pacjent nie ma możliwości świadomej odmowy hospitalizacji, bo jest pod wpływem alkoholu, narkotyków lub cierpi na chorobę psychiczną, kiedy zagraża zdrowiu i życiu swojemu lub innych osób oraz kiedy jest chory na chorobę zakaźną podlegającą ustawowo obowiązkowi leczenia.

Więcej: http://www.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum