Słupsk: jedyny punkt z nieodpłatnymi badaniami w kierunku HIV kończy działalność

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 05 grudnia 2019 11:01

W piątek (6 grudnia) zakończy działalność punkt diagnostyczno-konsultacyjny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Wykonywano w nim bezpłatne badania w kierunku HIV. W związku z dużym zainteresowaniem badaniami, w czwartek i piątek punkt będzie czynny przez 10 godzin. Później zostanie zlikwidowany.

Słupsk: jedyny punkt z nieodpłatnymi badaniami w kierunku HIV kończy działalność
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Punkt, w którym przeprowadzane są bezpłatne badania w kierunku zakażenia wirusem HIV, działał od 22 października bieżącego roku. Jak poinformował Marcin Prusak, rzecznik prasowy słupskiego szpitala, ze względu na duże zainteresowanie osób chcących się przebadać, szpital przedłużył jego godziny otwarcia. W czwartek i piątek (5 i 6 grudnia) czynny będzie w godzinach od 8 do 18. Piątek będzie ostatnim dniem jego funkcjonowania.

Punkt działał w ramach programu realizowanego przez szpital w Słupsku na zlecenie Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Projekt zakładał jego realizację w określonym terminie, który dobiega końca. Oznacza to, że  badania nie będą dalej przeprowadzane. Tym samym znika z mapy Słupska jedyne miejsce, gdzie można było takie badanie zrobić za darmo i anonimowo. Istnieje jednak możliwość zrobienia badań odpłatnie. Koszt takiego badania to ok. 30 zł.

Więcej: gp24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum