Słubice: kontrola pracy SOR po śmierci pacjenta

Autor: Gazeta Lubuska, KR/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2013 12:47

Mężczyzna, który zgłosił się na szpitalny oddział ratunkowy Szpitala Powiatowego w Słubicach, zmarł po powrocie domu. Wojewoda i oddział Funduszu przeprowadzają kontrolę w placówce.

Słubice: kontrola pracy SOR po śmierci pacjenta

Jak podaje Gazeta Lubuska, mężczyzna zmarł w domu po tym, jak wrócił z SOR w słubickim szpitalu. Stracił przytomność, wezwanym ratownikom nie udało się uratować mu życia.

Wcześniej - jak wynika z zapisu monitoringu - pacjent na szpitalnym oddziale ratunkowym skarżył się pielęgniarce na ból w klatce piersiowej. Pielęgniarka prosiła, żeby zaczekał. Na lekarza oczekiwało wtedy 12 osób. Mężczyzna jednak wyszedł z lecznicy po chwili. Z monitoringu wynika, że przebywał na SOR 48 sekund. Sprawę bada prokuratura.

Wojewoda lubuski oraz Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ zlecili kontrolę w słubickim szpitalu. Obie kontrole rozpoczęły się we wtorek (11 czerwca). Jak poinformowała portal rynekzdrowia.pl Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik oddziału Funduszu, zasadniczym celem kontroli jest sprawdzenie, czy doszło do odmówienia udzielenia świadczenia medycznego pacjentowi.

Paweł Siminiak, rzecznik prasowy wojewody lubuskiego, podaje Rynkowi Zdrowia, że wyniki kontroli są obecnie opracowywane. Informacja w tej sprawie będzie podana do wiadomości publicznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum