Słowacja: przerwana sesja parlamentu i rekord zakażeń

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 października 2020 19:32

Na Słowacji w czwartek zanotowano 2581 nowych zakażeń SARS-CoV-2 - poinformowało ministerstwo zdrowia w piątek (23 października). Infekcję potwierdzono u kilku posłów, przerwano więc sesję parlamentu, a deputowani muszą przejść testy na obecność koronawirusa.

Słowacja: przerwana sesja parlamentu i rekord zakażeń
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jednym z zainfekowanych posłów jest szef skrajnie prawicowej partii Ludowa Partia Nasza Słowacja Marian Kotleba, który najprawdopodobniej zaraził się od swojego prawnika. Kotleba odrzuca obowiązujące ograniczenia, w tym obowiązek noszenia maseczek, co kilkakrotnie doprowadzało do ostrych scysji w parlamencie.

Premier Igor Matovicz na swoim profilu na Facebooku poinformował, że kilku posłów ma pozytywne wyniki. Nie podał nazwisk i zaapelował do polityków wszystkich formacji, by uczestniczyli w ogólnokrajowym teście, którego przeprowadzenie rozpoczęło się w piątek.

Matovicz informował także w sieci społecznościowej o kolejnym rekordowym wzroście zakażeń w kraju. Łącznie zainfekowało się 37 911 osób, z których 8859 to już ozdrowieńcy. W czwartek przybyło 19 zgonów, łącznie zmarły 134 osoby. Premier poinformował też, że jeżeli po trzech tygodniach wprowadzonych ostatnio ograniczeń, w tym zakazu wychodzenia z domu, sytuacja się nie poprawi, kraj czeka pełny lockdown.

Piotr Górecki 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum