Słowacja: drugi dzień z rzędu odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 września 2020 16:19

Na Słowacji drugi dzień z rzędu odnotowano rekordowy przyrost potwierdzonych nowych przypadków infekcji koronawirusem - poinformowało w czwartek (24 września) ministerstwo zdrowia tego kraju. W środę przybyło 360 nowych przypadków, gdy we wtorek liczba ta wynosiła 338.

Słowacja: drugi dzień z rzędu odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Aktywnych przypadków zakażeń koronawirusem na Słowacji jest obecnie 3610. W szpitalach na Covid-19 leczonych jest 119 pacjentów, z których 14 na oddziałach intensywnej terapii.

Minister zdrowia Marek Krajczi oceniał w środę, że zastosowane środki nie spowolniły rozprzestrzeniania się epidemii. Każdy zainfekowany wciąż zakaża średnio więcej niż jedną inną osobę.

W czwartek Krajczi ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że ze względu na kontakt z osobą, u której stwierdzono infekcję, podda się izolacji domowej. "Niestety, nie czuję się zupełnie zdrowy, ostatnie dni były bardzo męczące, wiele stresu, mało snu…" - napisał minister, który już drugi raz musi odbyć kwarantannę.

Spośród 360 nowych przypadków zakażeń, najwięcej wykryto w Komarnie na południu kraju i w Bratysławie. Niewykluczone, że na Słowacji mogą zostać wprowadzone nowe ograniczenia.

Aktualnie obowiązkowe jest noszenie maseczek we wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych. Dotyczy to także uczniów, a według ministra szkolnictwa Branislava Groehlinga ten obowiązek zostanie przedłużony na październik.

W środę minister zdrowia nie wykluczył przeprowadzania przy wjeździe na Słowację szybkich testów na obecność koronawirusa. Przy pozytywnym wyniku wymagane byłoby dokładniejsze badanie typu PCR.

Piotr Górecki (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum