×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śląskie: szpital w Raciborzu zostanie w całości przekształcony w szpital zakaźny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia12 marca 2020 15:09

Szpital Rejonowy w Raciborzu, gdzie już teraz leczonych jest pięcioro pacjentów zakażonych koronawirusem, będzie w całości przekształcony w szpital zakaźny - poinformowała PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Śląskie: szpital w Raciborzu zostanie w całości przekształcony w szpital zakaźny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obecnie na różnych oddziałach raciborskiego szpitala leczonych jest w sumie ok. 200 pacjentów, którzy stopniowo będą przewożeni do innych placówek.

Decyzja o czasowym przekształceniu szpitala w Raciborzu w szpital zakaźny jest następstwem decyzji ministra zdrowia, który zobowiązał wojewodów do takich działań. Chodzi o to, by w każdym regionie był co najmniej jeden szpital w całości zakaźny, przeznaczony dla pacjentów z koronawirusem.

Rzeczniczka wojewody śląskiego zastrzegła, że przygotowania do przekształcenia raciborskiego szpitala potrwają kilka dni. Chorzy będą przenoszeni stopniowo. - Priorytetem będzie tu bezpieczeństwo i dobro pacjentów - podkreśliła Kucharzewska.

Służby wojewody śląskiego oceniają, że raciborski szpital jest dobrze przygotowany do roli szpitala zakaźnego. Planowane przekształcenie zostało omówione podczas narady z udziałem wojewody Jarosława Wieczorka, starosty raciborskiego oraz prezydenta tego miasta i dyrekcji szpitala.

Obecnie na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu przebywa pięcioro pacjentów zakażonych koronawirusem. Stan czterech z nich jest dobry; jedna pacjentka jest w stanie poważnym. Wszyscy zakażeni to mieszkańcy Rybnika. Ogółem w woj. śląskim potwierdzono dotąd 11 zakażeń. Pacjenci przebywają, oprócz Raciborza, w placówkach w Cieszynie, Zawierciu i Chorzowie. Łącznie w Polsce potwierdzono dotąd 49 przypadków zakażenia koronawirusem; jedna osoba zmarła.

Marek Błoński (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum