Śląskie: szpital w Czeladzi zaprasza na "Dzień Zdrowia"

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2019 13:15

W sobotę, 25 maja 2019 roku w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie - Szpital w Czeladzi odbędzie się akcja na rzecz profilaktyki, czyli Dzień Zdrowia w Czeladzi. To kolejna już taka akcja w powiecie będzińskim.

Śląskie: szpital w Czeladzi zaprasza na "Dzień Zdrowia"
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje dr Ewa Wiązania-Gacek, kierownik oddziału chorób wewnętrznych z pododdziałem szybkiej diagnostyki kardiologicznej w szpitalu w Czeladzi celem akcji jest zachęcenie mieszkańców powiatu będzińskiego oraz całego regionu do wykonywania badań profilaktycznych i regularnego dbania o swoje zdrowie.

25 maja najlepsi specjaliści z zakresu chorób wewnętrznych przeprowadzą m.in. pomiary glikemii, wartości kwasu moczowego we krwi, wartości lipidogramu oraz analizę masy ciała. Będzie można skorzystać również z porad i konsultacji czeladzkich lekarzy. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla uczestników.

Aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach trzeba wcześniej zarejestrować się telefonicznie pod numerem (32) 265-16-44 wew. 260.

O tym, że takie inicjatywy są bardzo cenne i potrzebne świadczą poprzednie edycje Białych Sobót w Czeladzi, w czasie których specjaliści z zakresu ginekologii przeprowadzili setki badań w kierunku wczesnego wykrycia raka jajnika.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum