Śląskie: strażacy stawiają namioty do przyjmowania osób z podejrzeniem koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2020 17:01

Namioty, które posłużą jako przyszpitalne izby przyjęć, stawiają w sobotę (4 kwietnia) strażacy Państwowej Straży Pożarnej przy dziewięciu szpitalach w woj. śląskim - poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska.

Przy 9 śląskich szpitalach staną namioty dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa; FOT. Shutterstcok (zdjęcie ilistracyjne)

Działania rozpoczęto na polecenie wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Jak wyjaśniła w sobotę jego rzeczniczka Alina Kucharzewska, to kolejny etap zabezpieczania 37 szpitali, postawionych w woj. śląskim w stan podwyższonej gotowości w związku z epidemią.

- Namioty, w których odbywa się wstępna segregacja pacjentów, to jeden ze sposobów na ograniczenie pojawiających się w różnych miastach przypadków zakażeń personelu w szpitalach niezakaźnych - wyjaśniła.

Polowe izby przyjęć do poniedziałku (6 kwietnia) mają stanąć przy szpitalach w Zawierciu przy ul. Miodowej, w Zabrzu przy 3 Maja, w Pilchowicach przy Dworcowej, w Wodzisławiu Śląskim przy Brackiej, w Bystrej przy Fałata, w Siemianowicach Śląskich przy 1 Maja, w Bielsku-Białej przy Sobieskiego, w Czeladzi przy Szpitalnej, a także w w Rudzie Śląskiej przy Wincentego Lipa.

Anna Gumułka (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum